Rok Federacji Spartan Fight

Wczoraj minął dokładnie rok od pierwszej gali Spartan Fight

Wczoraj minął dokładnie rok od pierwszej gali Spartan Fight. Z tej okazji warto wrócić do tego co było. Przypominamy najważniejsze wydarzenia z życia Federacji:

 

10.10.2015 – Pierwsza gala Spartan Fight

 

Wielka niewiadoma i wielki stres, w końcu Spartan Fight jest pierwszą Śląską Federacją. Pierwsza gala odbyła się w chorzowskiej hali MORiS. Kibice na Śląsku byli mocno spragnieni dobrego MMA i wypełnili obiekt do ostatnich miejsc. Gala transmitowana była w TV Silesia, wydarzeniem zainteresował się portal SportŚląski.pl więc już wtedy wiedzieliśmy, że stworzenie Federacji MMA na Śląsku było strzałem w dziesiątkę. W walkach wieczoru oczekiwań fanów nie zawiedli Maciej Surma, Michał Królik i Maciej Browarski, którzy wygrali swoje walki w doskonałym stylu.

 

15.01.2016 – Certyfikat WMMAF

 

Starania Federacji Spartan Fight zostały docenione przez władze Światowej Federacji MMA, która przyznała nam jako jedynej federacji w Polsce certyfikat WMMAF.

 

6.02.2016 – Ogólnopolski turniej BJJ

 

W lutym postanowiliśmy zorganizować ogólnopolski turniej BJJ, który okazał się ogromnym sukcesem, gdyż tego dnia do Bytomia przyjechało ok 200 zawodników z całej Europy. Turniej zdominował oczywiście Maciej Surma, który zwyciężał zarówno w swojej kategorii wagowej, jak i w kategorii OPEN.

 

12.03.2016 – Gala Spartan Fight 2

 

Ponownie zorganizowaliśmy galę w Chorzowie, tym razem galę transmitowała już telewizja Fightklub. Znów odnieśliśmy spory sukces, gdyż hala MORiS była pełna, a pojedynki bardzo ciekawe, z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Denis Górniak, Igor Michaliszyn, Tomasz Jakubiec czy Alan Langer, którzy swoimi występami zapracowali na kolejne walki dla naszej Federacji, w walce wieczoru znów górą był Michał Królik, natomiast Maciej Browarski dość nieoczekiwanie przegrał z bardzo niewygodnym rywalem Borisem Polejayem, który w tej chwili ma już 10 wygranych z rzędu i wkrótce ma walczyć w UFC.

 

23.04.2016 – Gala Spartan Fight 3

 

Nasza pierwsza gala zorganizowana poza Śląskiem. Areną zmagań wojowników była hala Targów Kielce. Niestety miejscowy klimat nie sprzyja wydarzeniom sportowym i pomimo tego, że karta walk wyglądała bardzo ciekawie, a oprawa gali była efektowna,  nie mieliśmy zbyt wielu ludzi na trybunach. Mimo wszystko zachowywaliśmy optymizm, gdyż otrzymywaliśmy sygnały z różnych stron, że idziemy w dobrym kierunku. Na gali znów zobaczyliśmy zwycięstwa Langera i Górniaka, a także po raz pierwszy w akcji zobaczyliśmy Andreja Kedvesa.

 

Maj/Czerwiec 2016 – Kontrakty z zawodnikami

 

Po tym jak pokazaliśmy, że zależy nam na wysokim poziomie sportowym naszych gal i jak traktujemy zawodników wielu fighterów z całej Polski zechciało związać się z nami długoterminowymi umowami.

 

6.08.2016 – Gala Spartan Fight 4

 

Kolejną galę zorganizowaliśmy w Bielsku-Białej, gdzie również od dłuższego czasu nie było dobrej gali MMA. Postawiliśmy na bardzo mocną kartę walk i zobaczyliśmy fenomenalne wręcz pojedynki i mnóstwo krwi. Do dziś wielu kibiców zastanawia się jakim cudem Grzegorz Siwy dotrwał do werdyktu sędziów, gdyż jego twarz już w drugiej rundzie zalała się krwią. Kibice zapamiętają także brutalny nokaut Shemetova, świetną technicznie walkę Żywica – Selwa czy pełen zwrotów akcji pojedynek Wołowik – Lassota.

 

22.08.2016 – zmiana terminu i lokalizacji gali Spartan Fight 5

 

Gala Spartan Fight 5 miała odbyć się 10 września w katowickim Spodku, jednak w tajemniczych okolicznościach nagle odmówiono nam organizacji gali w tym miejscu. Do dziś nie otrzymaliśmy logicznego wytłumaczenia tej sytuacji, gdyż argument o tym, że może dojść do zamieszek kibiców jest bezpodstawny. Na naszych galach walczą zawodnicy z całego kraju i na żadnej imprezie nie doszło do nawet najdrobniejszych incydentów

 

8.10.2016 – Gala Spartan Fight 5

 

Władze Katowic i katowickiego Spodka musza bardzo żałować, że taka gala im „uciekła”, bardzo efektowna oprawa, transmisja na żywo na największej w Polsce platformie cyfrowej jaką bez wątpienia jest NC+, świetne walki i zainteresowanie mediów w całej Polsce. Ta gala pokazała jak bardzo i jak szybko Federacja się rozwija. W ciągu 12 miesięcy przeszliśmy drogę od małej lokalnej Federacji organizującej lokalną imprezę do Federacji, która organizuje wydarzenie w TAURON Arenie, gdzie wcześniej były tylko UFC oraz KSW. Zgromadzeni w hali kibice z pewnością nie żałowali, że wybrali galę Spartan Fight od meczu reprezentacji Polski, gdyż zobaczyliśmy kilka wschodzących gwiazd polskiego MMA, jak i doświadczonych zawodników znanych już nie tylko w kraju, ale i w Europie

 

Co dalej?

 

Nie zwalniamy tempa i robimy swoje! Już wkrótce spodziewajcie się informacji o tym gdzie i kiedy organizujemy kolejna galę. Już dziś możemy powiedzieć, że nazwiska na karcie walk będą bardzo mocne, być może nawet najmocniejsze w historii naszej Federacji!

 

 

Data dodania
11 Październik 2016
Powrót
Aktualności
Druga część fotorelacji z gali Spartan Fight 5
13.10.2016
Przedstawiamy drugą porcję zdjęć z ostatniej gali
czytaj więcej
Rok Federacji Spartan Fight
11.10.2016
Wczoraj minął dokładnie rok od pierwszej gali Spartan Fight
czytaj więcej
Wyniki gali Spartan Fight 5
09.10.2016
Przedstawiamy oficjalne wyniki wczorajszej gali
czytaj więcej
Zobacz wszystkie
Partnerzy Medialni
Sponsorzy